Medieval Fantasy RPG
 
PříjemPříjem  CalendarCalendar  FAQFAQ  HledatHledat  Seznam uživatelůSeznam uživatelů  Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

Share | 
 

 Základní informace

Goto down 
AutorZpráva
Eshen
Admin
avatar

Poèet pøíspìvkù : 99
Join date : 06. 11. 17

PříspěvekPředmět: Základní informace   Mon Nov 06, 2017 8:39 pm

Fantasy středověké RPG z fiktivního světa inspirovaného spoustou již existujících fantasy světů a silně podpořen vlastní fantazií a chutí.

Nacházíme se na kontinentu, jehož jméno, z původní elfštiny "Ílyeth Leoth" ("Svět Západní"), po zjednodušení a pro Lidi většinou zní "Leothria". Leothria je, jako koneckonců každý jiný kus jakékoli země, plná mocenských bojů, panství a království bojujících proti sobě v nekonečných válkách o malé kousky země, bohatství nebo prestiže. Nutno říci, že Lidé jako rasa obývají velmi silnou většinu kontinentu a jsou také na většině místech jasnými pány. Někde to dávají více najevo, jinde méně, všude je to ovšem poznat.

Původní obyvatelé elfové byli z většiny zatlačeni ze Západu na Východ. Velká spousta jich zlomila nad Leothrií hůl, ale jsou někteří takoví, co zůstali. Pokud jeden dobře hledá, dokáže elfa potkat všude po kontinentu, ovšem jsou přecijen celkem vzácní a lidé na ně pohlížejí velmi skrz prsty. Jejich jediné poslední místo pro normální žití je les na západě, Anva Alari, který je Elfy velmi pevně hlídán a kam se podívá jen velmi malá část Lidí nebo Trpaslíků. Právě tihle Elfové, co se ještě zmůžou k nějakému odboji, bývají velmi nepřátelští vůči kterékoli jiné rase.

Trpasličí pozice na Leothrii je trochu jiná, ale ne nepodobná. Trpaslíci proti prvním Lidským osadníkům nebojovali, to až když se Lidé přiblížili k jejich horským královstvím a panstvím. Někteří lidé tedy vidí Trpaslíky jako hrozbu, a stejně tak někteří Trpaslíci tak vidí lidi, ovšem pravdou je, že by se to u většiny nenávistí, jako u Elfů, nazvat nedalo. A i proto je Trpasličí řemeslník mnohem obyčejnější pohled na Severu, než třeba řemeslník Elfský. Pořád jich je ale velká menšina, a i oni si hlídají svá Horská panství. Ta se dají najít jak v Jernfjellene, tak i v Oyren Ancalen, a posledních pár skrýší dokonce i v Ibethských horách.

A Lidé? Lidé tedy vládnou většině Leothrie. Od Seveřanů, kteří bývají o dosti divočejší a výbušnější než ostatní, přes "Lid Středu", který je tím, co bychom si představili jako normální lid Středověký. A co se týká Jižanů, na Jihozápadě Leothrie se nachází Sansbruitstká poušť, přes kterou většinou přecházejí lidé snědé až tmavé pleti, a stejní pak okupují i Svobodná města tohoto území. Od Sansbruitu na východ jsou pak lidé bývají pleti jak snědé, tak bílé, i když většinou opálení. Jsou známi svojí chutí po zlatu, a kromě největších měst to jsou často kočovníci.

Poslední otázkou zbývá magie v Leothrii. Magie je tématem ošemetným, neboť normální lid o něm ví nemnoho, tudíž vznikají pomluvy, fámy a jiné nepříjemnosti. Pravdou je, že existuje několik lidí, kteří dokážou magii ovládnout, a v tom případě mohou čelit velkým problémům, ale stejně tak solidnímu potenciálu. Magicky nadaných lidí na Leothrii je jen promile, a proto jsou mágové velmi vzácní. Trpaslíci kromě své magie run, kterou dokáží uplatnit jen desítky trpasličích šamanů na kontinentu, k magii jiný vztah nemají. A Elfové jsou naopak v magii celkem nadaný lid, obzvláště pak v magii přírody, ovšem nutno říci, že pořád se jich s potenciálem a nadáním rodí maximálně pětina z celkové populace Elfů.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://leothria.forumotion.eu
 
Základní informace
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Leothria :: Informace :: Informace-
Přejdi na: