Medieval Fantasy RPG
 
PříjemPříjem  CalendarCalendar  FAQFAQ  HledatHledat  Seznam uživatelůSeznam uživatelů  Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

Share | 
 

 Státní útvary Leothrie

Goto down 
AutorZpráva
Eshen
Admin
avatar

Poèet pøíspìvkù : 99
Join date : 06. 11. 17

PříspěvekPředmět: Státní útvary Leothrie   Mon Nov 06, 2017 9:15 pm

Leothria má pochopitelně mnoho státních útvarů, jejich vládců, a podobných. Tady je list těch známých.

Severské Klany

Na Sever od Jernfjellene se nachází poloostrov a velká spousta ostrovů. Tohle nehostinné místo dává právě vzniku Severským klanům. Seveřané jsou tuhý lid, žijící z dneška, a vzhledem k velmi neúrodné půdě a šastému sněhu žijí mnohem více z chovu a lovu než ze zemědělství. Klanů je desítky a i přes nějaká různá spojenectví se rozhodně nedá mluvit o jakémkoli doopravdovém státním útvaru. Takže i přesto, že lidé tady jsou nejodvážnější a nejhorkokrevnější válečníci v celé zemi, a že i pozice Severu je velmi strategicky výhodná vzhledem k takřka úplnému uzavření poloostrova Jernfjellene, nejsou Severské klany pro jakýkoli stát na Jih doopravdovou hrozbou. Pochopitelně semtam uspořádají nájezd na svých lodích, ale jsou to nájezdy loupežné a ne dobývající. Pak se Seveřané vrací na lodích zase zpátky. Dokud někdo všechny klany nesjednotí, nebudou pro ostatní svět doopravdovou hrozbou. Pokud se to ale někomu povede...
Největším klanem na Severu je klan Wulfgebor, který také obývá město Hornstrandir, jediné město dost na Severu dost velké na to, aby stálo za doopravdovou zmínku. Tím pádem je také Náčelník Wulfgeboru i jednou z nejvlivnějších, ne-li nejvlivnější postava Severu.
A další důležitou poznámkou je, že Seveřané jsou plně oddané bohyni Alheste, Lidskou bohyni země a života. Jejich dřevěné chrámy pro Alheste jsou proslulé, a také tím pádem, Nejvyšší kněžka Alheste má na Severu také velkou moc. Stejně tak, kněžky Alheste, ač nepoužívají magii, jsou nejschopnějšími léčitelkami na celém kontinentu.

Hord, Náčelník klanu Wulfgebor:
 

Yngvild, Nejvyšší kněžka Alheste:
 


Edregarthské království

Na Jih od Seveřanů se rozkládá malé Edregarthské království. Patří mu území asi do půlky Jernfjellene na západ, a pak po Noirforêt a Ibethské hory. Na jihu pak jejich říše končí deltou řeky. Jeho hlavním městem je Nuremrath. Na jih od Jernfjellene už se dá normálně pěstovat, tudíž hlavní obživou je už i tady zemědělství. I přesto, hlavní exportní surovinou jsou kožešiny, protože lov je pořád častým zaměstnáním místních, a stejně tak i rybolov. Edregarth je známý také pro svojí kovářskou práci, neboť trpasličí mistři z Jernfjellene chodí nejčastěji právě do Nuremrathu, pokud chtějí žít jinde, než mezi svými v horách.
Edregarth má nového krále, a pochopitelný strach ze svých sousedů, a to obzvláště na jih. Mladý král Nolwen, teprve právě korunovaný po nedávné tragické smrti jeho otce, je velmi ambiciózním a nebojácným vůdcem, který sice má jen mizivé zkušenosti, ovšem velký zápal. Celá Severní část kontinentu čeká, jaký bude další tah mladého panovníka, mezitímco jeho sousedé se jako supy připravují snést na kořist, pokud udělá někde chybu.

Nolwen I., Edregarthský král:
 


Ussavionské království

Ussavionské království je pojmenované podle poloostrovu na kterém se rozléhá, tudíž Ussavionu. Vzhledem k výborné strategické pozici mají na sever od sebe pohoří Jernfjellene, na západ i na jih moře, a jediného souseda v Edregarthském království na východě. Království hrdé, stejně tak jako jeho lid. Královská linie prastará, velmi vychytralá a vždy oportunistická, Ussavionské království před dlouhými stoletími vládlo říši mnohem větší, a na této tradici si rádo vzpomíná, i přesto, že si to nepamatuje skoro už ani většina žijících elfů. I tady již vládne zemědělství, a díky stříbrným dolům v horách a díky jednoduchému přístupu k moři je to také velká obchodní velmoc. Přesto Ussavion silně upadl, a dneska patří mezi menší království. Před Impériem ho sice brání nárazníkové území Edregarthu se svým mladým nezkušeným králem, ale i přesto. Raději být opatrný. Království vládne král Kavanig, starší muž, který sice nikdy neviděl válečnou sekeru, ale vždycky byl velmi schopným v umění slova a diplomacie a velmi šikovným obchodníkem.

Kavanig, Král Ussavionský:
 


Roesaardské Impérium

Pojmenované podle hlavního města a také největšího města kontinentu Roesaarde, Roesaardské impérium je jednoznačně největší a nejhrozivější silou Leothrie. Impérium se skládá z hned několika království, spadajících pod velmi silnou a pevnou ruku Císaře Meloira. Již jeho děd k tehdejšímu Roesaarskému království přidal sňatkem království Alemsartské, a tehdejší dvě největší města (což platí i dodnes, pořád jsou tato dvě města největší na Leothrii), pod vedením Meloirova otce, rozdrtili a přidali i království Mariluçon. Meloir ale vzal dobývání na úplně novou úroveň. Přidal i města (A království) Naamven na severu a Deuwaarden, a dokonce i daleký Arngein na jihu. Válka s Naamvenem byla ukončena teprve velmi nedávno, a tak se většina světa obává, že další přijde dříve než později. Všichni jen přemýšlejí o tom, kdy by to mohlo být. Roesaard drží svoje nepřátele v šachu, a je obávanou silou celého kontinentu. Také je to ale říše ze všech nejméně stabilní. Drží ji pohromadě jen velmi pevná ruka velmi schopného panovníka. Kdo ovšem ví, co by se stalo, kdyby nebohý panovník opustil tento svět. A kromě silné ruky panovníka jej drží ještě jedna, ještě mnohem méně příjemná věc... společný nepřítel. Meloir, jako impozantní řečník, dokázal poštvat svůj lid na jakoukoli jinou rasu než Lidskou, a tak v celém Roesaardu nenajdete ne-člověka, který by měl jakákoli práva. Proto jich většina prchá jinam, nebo tvoří odbojové jednotky. Ty jsou ale drženy pod informační pokličkou silného Císaře a drceny jen, jak se o něco pokusí. Ti, kteří jsou chyceni, jsou odváženi ve velkém do prastaré, ostrvní, dříve Elfské pevnosti Ren Thalor, kde se nachází jeden velký vězeňský tábor, kde žijí ne-lidé v hrozivých podmínkách.

Císař Meloir Roesaardský:
 


Ilyvalionské království

Jestli vám zní "Ilyvalion" Elfsky, pak máte pravdu. Prastaré Elfské město, dnes obydlené lidmi, si totiž původní elfské jméno ponechalo a i nadále ho používá. Ilyvalion má jediného souseda, a tím je Roesaarské Císařství, a to znamená, že Ilyvalion žije v neustálém strachu, o to víc, že na sever a východ od nich se nachází elfský les Anva Alari. Ilyvalion moc dobře ví, že sám nepřežije, a že jiné spojence nenajde, a tak se právě rozhodl spolupracovat s Elfy z lesa. To znamená, že jejich hranice jsou mnohem, mnohem schopněji bráněny, ovšem Roesaarde považuje Ilyvalion za odpad a za nižší lid, protože je vidí jako Elfské kolaboranty. Hodně zlých jazyků říká, že Ilyvalion už má svůj osud sečtený dávno, jen se čeká, dokud Meloir nezaútočí, ne jestli. Přesto se tak zatím nestalo. A pokud budete chtít elfské výrobky, naučit se něco jejich kultuře nebo prostě jen poznat jednoho, co není v řetězech, největší šance nějakého potkat je právě v Ilyvalionu. I přes neustálý strach z velkého naštvaného souseda ale Království celkem vzkvétá, to i díky Královně Laoře. Byla to právě ona, co s Elfy uzavřela pakt, a zatím neukazuje absolutně žádnou slabost, kterou by Impérium vedle mohlo jakkoli využít. Zlí jazykové si myslí, že jako žena brzy ta chyba přijde. Čeká se už několik dlouhých let, a hranice je pořád bráněna velmi, velmi urputně.

Laora, Královna Ilyvalionská:
 


Trohzské království

Království pojmenované podle jezera, na kterém leží jeho hlavní město, Sîngriopol. Království se nachází na sever a na východ od právě tohoto jezera. Další velké město patřící Throzům je Dokshyrad, a nutno i poznamenat, že se na jeho území nachází ruiny dřívějšího trpasličího města Gum Lodihr. Byla to největší bašta trpaslíků mimo jejich hory, které ovšem právě Throzové, prastarý národ, jedni z prvních Lidských osadlíků Leothrie, zničili a vypálili. Na místě se tudíž nic než ruiny nenachází. Království je známé především pro svojí vlnu a pšstování exotičtějších druhů ovoce a výskytu nějakého exotičtějšího koření, díky tomu Trohzové rozhodně nejsou chudí. I přesto jich jsou většina pastýři. Jejich problém je velmi bohatá šlechta a velmi, velmi chudý lid. Jsou to ovšem také nejlepší jezdci a chovatelé koní na celém kontinentu.
Národ teď vede Král Adnan, muž s velmi tuhým kořínkem jako každý, který kdy vedl Trohz. Jakožto národ velmi kočovný, tak také jejich král není normálně dědičný titul, nýbrž nejsilnější po hlasování šlechty tento titul získává. Pochopitelně nejslinější šlechtic. A tak jsou králové Východu vždy tuzí a silní. Adnan není žádnou vyjímkou. Národy kolem Východňany z většiny nemají rádi - jsou pro ně barbarští, nepříjemní, hodně výbušní. A také rádi dělají válečné loupeživé výpravy na západ.

Adnan, Král Trohzu:
 


Město Leeuwgraaf

Leeuwgraaf, i přesto, že má rozlohu větší než třeba severní království, oficiálně královstvím rozhodně není. Tomu napovídá i vláda tady zvolená - není to král ani jiný pán, nýbrž zvolený muž šlechty. Každý, kdo má nějakou hranici majetku může volit, a stejně tak se volí i do rady, takže tady vznikla taková zvláštní forma parlamentní vlády. Leeuwgraaf si na své svobodě zakládá - i když kdyby nebylo obchodu, tak by nebylo svobody. Lewgraaf kupuje levně, prodává draze, a pak se koupe v penězích. Navíc sám může pěstovat velkou spoustu exotických surovin, které jsou jinde jen přetěžko k sehnání. Jejich úezmí se rozléhá od Leeuwgraafu samotného až na jih Trohzského jezera, a podél řeky pořád dál na jih. Nutno také říci, že Leeuwgraaf uschovává všechny různé druhy lidí, a to jak snědé, tmavé, tak bílé. Takový velký etnický mixér. Na východ od Města se pak nachází staré ruiny Elfské pevnosti Ílyeth Shaeras ("Světa Konec"), které Leeuwgraaf využívá jako strářní území.

Vyšší lord Gilduen z Leeuwgraafu:
 


Svobodná města Sansbruitské pouště

Na poušti Sansbruit se nachází jen velmi málo věcí. Nomadické kmeny, různí jiní, zvláštní lidé.. ale především se zde nacházejí čtyři města. Největší a přístavní Zouterrade, Amstelmaar, Laagedert a Medemnisse. Důležité říct, že i Laagedert a Medemnisse nakonec přístup k moři díky řekám a ostrvu Trohz mají, a tak je jednoznačně nejdůležitější a nejsilnější export těchto míst obchod. Města jsou svobodná a ve funguje v nich buďto demokracie, a nebo - a to většinou - růtně volené rady. To se mění od města z města, takže... těžko k popisování, každopádně, každé z měst má nějakou elitu. Některá z těchto měst se dokonce nebojí přímo otrokářství, které je jinak zakázané po celé Leothrii, ale otevřeně o tom nemluví a až na obchod vnitroměstský s nimi ani neobchodují. Je to takové veřejné tajemství. Takže velká díra mezi elitou a pleby. Také dobré poznamenat, že vzheldem k pouštnímu prostředí jsou na obchodu absolutně závislí a neuživí se bez něj. No.. a města většinou obývají lidé snědí, tmavý, a nebo takoví, co se snaží před něčím ukrýt na co nejzazší konec světa.


Elfské království Anva Alari

O tom, co se doopravdy děje v Anva Alari, je těžké cokoli psát, neboť se tam jen tak nějaký smrtelník nepodívá. Elfové si velmi pevně drží hranice jejich lesa - méně pevně vzheldem k tomu, že jejich jediným sousedem je teď Ilyvalion, který s Elfy spolupracuje, ale přesto nenechají Elfové do lesa jakéhokoli člověka - nebo ještě hůře trpaslíka - vstoupit. Jsou legendy o jejich lesních obydlích a o větším Elfském měste v korunách stromů někde v srdci Anva Alari, ale nidko doopravdy neví. Co se ovšem ví je, kdo je Elfská královna - Naevys. Mezi Elfy relativně mladá, přesto neústupná a převelmi schopná panovnice, která poprvé Elfy opět trochu otevřela přátelskému sousednímu království. Někteří jejího druhu jí proto zatracují, ale pravda je, že mezitímco nedávno Elfové měli pramalou naději na přežití kvůli své hrozivé izolaci, teď už tam alespoň nějaká je.

Velká Královna Naevys, Vládkyně všech Elfů a Panovnice Anva Alari:
 Trpasličí Země

Nutno poznamenati, že trpaslíci nemají nutně Království už jen z toho důvodu, že nemají ani úplně pevné území. Jejich jeskyně a podzemní skrýše nikdy nikdo doopravdy mimo trpaslíky neprozkoumal, a většina jich zůstává schovaná proti "venkovnímu světu". Jen ti zvědaví, šílení, a nebo vyhoštění se kdy vydávají na povrch, aby se pokoušeli přežít tam, s ostatními rasami, které na ně pohlíží z většiny závistivě. A tak, i přesto, že pro člověka těžko posuzovat, jestli nebo kolik Trpaslíků vlastně je a kde jsou, oni sami to často všechno úplně nevědí. Přesto všichni vědí jméno jejich vládce, a všichni vědí, že je někde v podzemních halách Oyren Ancalen. Jeho jméno je Thrarhock, jeho titul je "Železný Král", a kromě několika vyvolených trpaslíků a trpaslíků z jeho vlastních hal ho nikdo neviděl. Tahle rasa malých ale tuhých bojovníků tedy raději volí izolaci.

Železný Král Thrarhock, Král všech trpaslíků Leothrie:
 
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://leothria.forumotion.eu
 
Státní útvary Leothrie
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Leothria :: Informace :: Reálie-
Přejdi na: