Medieval Fantasy RPG
 
PříjemPříjem  CalendarCalendar  FAQFAQ  HledatHledat  Seznam uživatelůSeznam uživatelů  Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

Share | 
 

 Silfarion

Goto down 
AutorZpráva
Raiden

avatar

Poèet pøíspìvkù : 4
Join date : 06. 11. 17

PříspěvekPředmět: Silfarion   Thu Nov 09, 2017 9:40 pm

Jméno
Silfarion

Rasa
Člověk, asi ne úplně čistokrevný

Pohlaví
Muž

Věk
19

Místo Narození
Neznámé, krátce po narození nalezen na prahu sirotčince v Ilyvalionu.

Něco o postavě/Povaha
Silfarion je velmi spletitá osoba. Obvykle se dá považovat za „normálního“ dospívajícího, když od toho odečteme jeho nečekané výkyvy nálad spojené s nekonečnou bolestí hlavy, kterou má z přebytku nekontrolované magické energie ve svém těle. Ano, Silfarionův původ, který je pro něj však neznámý, by se dal spojit jak s částečnou elfskou krví, děděnou po generace, tak i spjatou se silnou dědičnou náchylností pro magii.
Vzhledem k tomu, že vyrostl v chudobě a v ne úplně dokonalém prostředí jsou jeho možnosti pro život velmi špatné. Nemá do startu nic a sirotčinec se o něj, jakožto o dospělého nemůže již starat. Mohl by krást? To nejspíše ano, ale to se mu ve většině případů příčí. Snažit se pracovat? Mohl by pracovat jako písař, protože jediné, co mu bylo dáno, je schopnost psát, číst a mluvit ve spoustě známých jazycích. Má totiž bystrou mysl a dobrou paměť. Fyzicky na tom tak dobře není. Umí utíkat… rychle, ale jenom to.

Historie
Jak již bylo řečeno, Silfarion byl nalezen na prahu sirotčince, který vedl starý kněz. Na rozdíl od většiny lidí si velmi považoval elfy a proto na jejích počet pojmenovával každé bezejmenné dítě spíše v jejích jazyce než v jazyce lidském. A tak Silf přišel ke svému neobvyklému jménu. Už od malička bylo na tomto chlapci něco divného. Nikdy neplakal, byl tichý a bystrý.
V šesti letech se u něho projevil dar pro magii. Začalo to postupně, drobné schopnosti levitace, menší výbuchy, ale nic vážného. Až časem se postupně začaly projevovat problémy s tím spojené. Nenašla se pro něho však pomoc, jen konejšivé slova kněze, že to časem odezní… Neodeznilo. Silfarion rostl, stejně jako magická moc v něm. A díky tomu se i tak tiché a milé dítě občas dostalo do nějaké potyčky, protože nevydržel a chvilkami působil spíše jako šílenec.
Knězi se tohle dařilo zadržovat tím, že ho zaměstnával studiem. Knihy, historie, mapy, jazyky. Když se měl Silf příležitost na něco soustředit, tak byl v klidu a takový, jako vždycky.
Doba relativního klidu zmizela s úmrtím starého kněze. To bylo před rokem. Nové vedení usoudilo, že je Silfarion již moc starý na to, aby přebýval už v tak přeplněném domě a byl proto více méně vyhnán. Moc toho neměl, dělal proto drobné úkony, jak pro lidi, tak pro elfy. Ty totiž obdivoval stejně jako kněz, co ho vychoval a chtěl se jim za každou cenu vyrovnat.
A nyní… kdo ví, co bude nyní.V čem je dobrý/Schopnosti
Pokud by se měla vystihnout nějaká perfektní schopnost, tak je to rozhodně paměť. Stačí mu jedno přečtení, aby si to zapamatoval. Dokáže si totiž ukládat texty i události v hlavě jako obrázky.
Co se týká jeho možného potenciálu, tak ten je skutečně vysoký. Ale nevyužitý. Mluvím o schopnosti používat magii. Skrývá se v něm nekontrolovatelná síla, kterou je potřeba zformovat a kontrolovat.
Sám zatím zvládá jen několik intuitivních kouzel, slabou telekinezi, drobné iluze. Jedinou offenzivní silou je stříbrný plamen. Ano, jeho ohnivá magie nemá klasickou barvu, ale je stříbrně zabarvena.
Z fyzických schopností je to maximálně tak rychlost… umí rychle utíkat a má v tom výdrž.

V čem dobrý není/Slabiny
Rozhodně není fyzicky nadaný. Respektive, nikdy nebyl nijak cvičený. Neumí bušit mečem, neumí se krýt za štít, neumí bojovat pěstmi, neustojí ránu.
Momentálně je to srab, nevěří svým schopnostem, jelikož nezná jejích plný potenciál a bojí se o svůj život.
Navíc, jeho vlastní síla je jeho slabinou. Nekontrolovatelná a nečekaná bolest hlavy ho může schvátit kdykoliv.

Nějaké ambice
Potom, co byl vykázán ze sirotčince, je jeho cíl jasný. Vyrovnat se elfům, které on i jeho pečovatel tak obdivovali.
Navíc, rád by zjistil více o svém původu a především ovládl své schopnosti mága. Prvním krokem je však dostat možnost dostat se dál jak z města Ilyvalion. Nebo aspoň v něm najít někoho, kdo by mu byl schopný pomoci.
Chtěl by si koupit plášť, čaroděj by měl mít plášť!

Zajímavosti
Má u sebe tři knihy, jednu v jazyce, který nedokáže přečíst, kterou našli spolu s ním přinarození. Pak jednu historickou a pak s překreslenými mapami.
Jeho oči mají šedou barvu a uši mají velmi nepatrnou špičku.
Má lovecký nůž.

Vzhled
Silfarion chodí oblékán velmi prostě, šedá ošuntělá tunika a kalhoty. U opasku má měšec s několika stříbrnými a lovecký nůž, který neumí používat. Maximálně si s ní ukrojí chleba nebo sýr. Na zádech má drobný kožený raneček. Jeho boty jsou značně prošoupané.

Spoiler:
 
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
 
Silfarion
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Leothria :: Informace :: Postavy-
Přejdi na: