Medieval Fantasy RPG
 
PříjemPříjem  CalendarCalendar  FAQFAQ  HledatHledat  Seznam uživatelůSeznam uživatelů  Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

Share | 
 

 Sigurd Leifsson

Goto down 
AutorZpráva
Eshen
Admin
avatar

Poèet pøíspìvkù : 99
Join date : 06. 11. 17

PříspěvekPředmět: Sigurd Leifsson   Mon Nov 13, 2017 6:58 pm

Jméno:
Sigurd Leifsson z klanu Svartravn

Rasa:
Člověk

Pohlaví:
Muž

Věk:
21 let

Místo Narození:
Seljasund, na poloostrově

Něco o postavě/Povaha:
Sigurd je mladým Seveřanem s výchovou, jak se patří pro právě tuhle etnicitu. Takže je věrný především své bohyni Alheste a vychován s tuhým kořínkem a v nejednoduchém prostředí. Přesto Sigurd není úplně výstavním Seveřanem třeba v tom, že narozdíl od svých druhů dokáže udržet chladnou a čistou hlavu mnohem déle, což znamená, že berserker z něj tedy určitě nikdy nebude, ale zase ho horký temperament, tak typický pro země poloostrova, nedostává do problému ani zdaleka tak často. Další vyjímečností je také jeho postoj k ženám, které Sigurd normálně respektuje a nebere je jako kusy masa. Stejně tak odmítá na raidech znásilňovat. Je to prostě proto, že ho jeho matka jakožto silná, hrdá žena tomuto respektu naučila. Stejně tak mu v životě nejde o peníze, ale je pravda, že i když nutně nepotřebuje být mocný, chtěl by se stát dostatečně slavným a vlivným, aby mohl umřít spokojen vědíc, že žil dobrým životem. Věří, že jen tak ho Alheste doopravdy přijme a že jen tak se bude moci po smrti podívat těm největším, které vždy obdivoval, do očí.

Historie:
Sigurd se narodil Leifu Agnarssonovi a Hildě ve městě Seljasund. Leif byl po většinu času rybář a lovec, ale jak už to tak bývalo, i on se přidával na různé plundrovací a loupeživé výpravy se svým klanem, a právě na takových si vybudoval jméno jako velmi dobrý válečník. Díky tomu získal zrak Hildy, štítonožky klanu Svartravn, a po návratu z výpravy nejen zrak. Hilda patřila mezi nejlepší a nejobávanější bojovníky v celém Seljasundu, a tak měli oba rodiče celkem vysoký respekt a oba dva se mohli těšit relativnímu klidu, dokud si ho přáli. Což ovšem nebylo moc časté. Sigurd se narodil jako druhý syn, prvorozený byl jeho bratr, Alsund, a po Sigurdovi přišli i další sourozenci, chlapec Viglyf a dcery Astrid a Anhild. Leif nikdy nechyběl na žádném nájezdu nebo výpravě jeho jarla, a díky tomu Sigurd znal a byl více vychován svojí matkou, která po většinu času zůstávala doma a starala se o děti. Ani ona ale nezahodila svoje bojové schopnosti a pokud byla výprava nějaká blíž, a nebo pokud někdo zaútočil na Seljasund samotný, Hilda nikdy neotálela a chopila se zbraní většinou mezi prvními. A tak byl Sigurd vychováván, naučen rybaření, lovu, a také učen boji.
Z jednoho takového nájezdu se Leif jednou nevrátil, padl v boji. A tak Hilda zůstala na vše sama, dokud nepadla při bránění Seljasundu jen asi rok později, co padl Leif. Sigurd byl zrovna na své první výpravě. Od té doby Alsund byl tím, kdo vedl domácnost. Sigurd svého bratra respektuje a ví o jeho schopnostech, ale stejně tak ho nebaví jen žít s bratry a sestrami, rybařit, a semtam jet na výpravu. Chce toho pro sebe více, než jen hrát druhé housle bratrovi, ví, že na víc má. A tak se po svém návratu z výpravy a potom, co správně uctil a rozloučil se s matkou rozhodl, že by s tím měl něco udělat. A to jsme už ve dni dnešním.

V čem je dobrý/Schopnosti:
Sigurd je velmi dobrý a skvěle trénovaný bojovník, a to hlavně s mečem a štítem. Stejně tak je velmi dobře fyzicky stavěný.
Dokáže lovit a rybařit, a celkově se o sebe postarat, a to dokonce i v tuhých a těžkých podmínkách.
Mezi svými druhy a vrstevníky se řadí mezi ty inteligentnější, a taky je oproti nim velmi klidný.
Je i celkem odvážný, smrti se nebojí...dokud to není smrt "špatná".

V čem dobrý není/Slabiny:
Sigurd má zkušenost z jedné výpravy, a to je vše. Není to vůbec dlouho, co vůbec zabil svého prvního člověka.
Je absolutně negramotný - dokáže trochu počítat, ale to je všechno. Čtení ani psaní mu nic neříká.
Jeho klid je mezi Seveřany i nevýhoda - někdo ho nevidí jako dostatečně zapáleného.
Tvrdohlavost.

Nějaké ambice:
Chce pro sebe udělat jméno, proslavit se.

Zajímavosti:
Svartravn má ve znaku černého havrana na červeném poli.
Meč, který nosí, má po matce, která mu ho odkázala.
Jeho děd, Agnar, byl uznávaným bojovníkem a jarlem klanu, který proti Svartravnu bojoval a prohrál.

Vzhled:
Spoiler:
 
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://leothria.forumotion.eu
 
Sigurd Leifsson
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Leothria :: Informace :: Postavy-
Přejdi na: